Geografica is de studentenvereniging voor studenten uit de richtingen Geografie en Landmeetkunde aan de Universiteit Gent en bestaat sinds 25 november 1982. Voordien heette de studentenvereniging voor de richting geografie de VAK (Vlaams Aardrijkskundige Kring). Van de richting landmeetkunde was toen nog geen sprake. De naam werd veranderd omdat de toenmalige (praesidium-)leden afwilden van de “Vlaamse” naam. De VAK zelf stamde dan weer af van de Natuurwetenschappelijke Kring (NWK). Deze laatste werd in 1965 onder druk van de geografiestudenten gesplitst in Chemica, GBK en VAK. De VAK bestond toen echter al twee jaar, maar was nog niet erkend door het Faculteiten Konvent. In 1968 splitste Geologica zich af van de VAK.

De voorzitters van de VAK:

1963-1964 SAEY Piet / WALGRAEVE Dirk

1964-1965 HENAU Luc

1965-1966 D’HAVÉ Willy

1966-1967 OP DE BEECK Willy

1967-1968 DENECKER Jan

1968-1969 COOLSAET Dirk

1969-1970 COOLSAET Dirk

1970-1971 COOLSAET Dirk

1972-1973 DE JONCKHEERE Jean-Pierre

1973-1974 MOONEN Marcel

1974-1975 MOONEN Marcel

1975-1976 BRANS Dirk

1975-1976 DE COSTER Robert

1976-1977 DE COSTER Robert

1976-1977 OSTIJN Guido

1977-1978 OSTIJN Guido

1978-1979 FRANSEN Toon

1979-1980 VANDEN BOSSCHE Frank

1980-1981 GEHESQUIERE Philip

1981-1982 HEYNDRICKX Marc

1981-1982 LASEEL David

1982-1983 LASEEL David

De Geografica praesides:

1982-1983 MEERSSEMAN Didier

1983-1984 DECRAENE Luc

1984-1985 DECRAENE Luc

1985-1986 DEJONGHE Trudo

1986-1987 LALEMAN Bart

1987-1988 VANDEN BUSSCHE Lode

1988-1989 DE BOECK Martine

1989-1990 ARTS Paul

1990-1991 BASTIAENS Jan

1991-1992 BASTIAENS Jan

1992-1993 PENINCX Inge

1993-1994 KOERT David

1994-1995 BARBE Tom

1995-1996 CRAEN Siri

1996-1997 KISSIYAR Ouns

1997-1998 DURNEZ Dimitri

1998-1999 RAVELINGIEN Bert

1999-2000 BOGAERT Peter

2000-2001 VAN HOOREBEKE Ken

2001-2002 DECKERS Pieter

2002-2003 BOSSYNS Bert

2003-2004 DE SERANNO Sarah

2004-2005 SCHOTTE Tom

2005-2006 VERBEEK Thomas

2006-2007 RAES Peter

2007-2008 VAN HOOREWEGHE Jonas

2008-2009 GAGELMANS Niels

2009-2010 VAN GEERTSOM Johannes

2010-2011 ALLY Laurens

2011-2012 VAN DEN MEERSCHE Sam

2012-2013 GHEYSEN Gregory

2013-2014 HUISMAN Isabelle

2014-2015 DE WANNEMAEKER Matthias

2015-2016 CLAERHOUT Thijs

2016-2017 VANBESIEN Pieter

2017-2018 STESSENS Sien

2018-2019 DE GEYTER Jolie

2019-2020 DE LEEUW Dries

2020-2021 VERSCHEURE Seppe

2021-2022 BROEKAERT Klaas