Massacantus XVII: het verslag.


Massacantus XVII: het verslag.

Woensdag 9 december 2009 was een dag die al maanden was aangeduid met een rode cirkel in de agenda van de fervente cantusganger. Het was weer het moment waarop 1500 Gentse studenten samentroepten op het St.-Pietersplein om liedjes te zingen en vooral ook om grote potten bier te drinken.

Ook Johannes was blijkbaar onder de indruk van de omstandigheden, want nadat hij zijn eigen lint op zijn kot was vergeten, hing hij de Geograficavlag ook nog eens ondersteboven aan de stok. Het was zoals elk jaar weer vechten voor een goed plaatsje in de tent, maar uiteindelijk zaten we dan toch met z’n 12+2 bijeen aan een tafel, dicht bij de tap. Jonas VH schreef nog even ‘GEOGRAFICA’ boven het logo op zijn kiel, toen ze hem kwamen filmen (kijk op de kotsbak voor de links naar de filmpjes). Lander grapte: ”Seffens weet uw ma nog dat ge op de massacantus waart…” Het toeval wou nu dat Lander net een telefoontje kreeg, het gesprek ging als volgt: “Hallo mama. Ja, ja, nee, ik ben op de massacantus…” Het ijs was definitief gebroken, en toen de eerste emmers Rodenbach aanrukten, kon de avond al niet meer stuk. Verschillende liedjes werden met plezier en overtuiging gezongen en de emmers kwamen af en aan in een niet te stoppen bierstroom. De spuiten waren al van in het begin klaar en de pruimkes waren niet lang daarna ook gaar.

Blijkbaar lust onze eigen rector Paul Van Cauwenberghe ook wel een fris pintje, want hij was aanwezig in de tent en deed vol enthousiasme mee. Hij kwam ook rond om geld in te zamelen voor ‘Students for Life’. Na een groepsfoto rond onze held (zie fotoboek op de site) schreef hij ook nog eens in de codex van Jonas VH; de gevleugelde woorden waren: ‘Landmeters zullen groeien en bloeien. PVC 9/12/2009’ Als de kenners het al zeggen, dan zal het wel zo zijn he.

Na nog een innige omhelzing en afscheidszoen van de rector, kwam Laurens zijn moment de gloire aan bod. Laurens nam het in de voorronde van de bierkoning verkiezing op tegen drie andere goeie drinkers van andere kringen of clubs. Het startschot was nog maar amper gegeven, of het halveliter glas stond al ondersteboven op zijn hoofd. Voor het eerst sinds lange tijd mocht Geografica nog eens naar de halve finale van de bierkoning verkiezing. Markant was ook dat van de 5 wetenschapskringen, 4 in de halve finale zaten. Enkel de Geologen ontbraken op dit wetenschappelijk machtsvertoon. In de halve finale kwam Laurens uit tegen de Chemica en nog een andere onbelangrijke kring. Nu moest Laurens echt wel moeite gaan doen. De vertegenwoordiger van Chemica was een vrouw, met als middle name ‘the beast’. Zij verslond haar Rodenbach alsof het een chocoladekoekje was. Hier was Laurens terecht niet tegen opgewassen, hij werd 2e. De Chemicavrouw eindigde in de finale als 2e, wat ook een erg mooie prestatie was. In de finale ging het zo snel, dat vele mensen waaronder ikzelf, het waarschijnlijk gemist hebben. Als je weet dat er dan 2 halve liters naar binnen gewerkt moeten worden, kan je je wel inbeelden wat voor een kelen die finalisten hebben.

Zoals elk jaar werd de chaos naar het einde toe een beetje groot, waardoor er wijselijk werd besloten om de cantus af te ronden. De die hards van Geografica hadden nog wel zin in een fris Stellake in de Boomboom, zodat we Robijn ook nog eens zagen. Daar werden prille liefdes gevormd en gingen de lichtjes stilletjesaan bij iedereen uit… De volgende dag zullen er ongetwijfeld wel enkelen boven de pot hebben gehangen met verschillende lichaamsopeningen, maar we onthouden toch dat het een zalig feestje was, alweer. En ik zeg trouwens altijd: “’s Avonds grote man, ’s morgens (of ’s middags zoals bij mij) Dafalgan.”

Van uw reporter ter plaatse, Niels.