Bloed Geven Doet Leven


Het duurt nauwelijks een half uur, het doet –bijna- geen pijn en je kan er een zieke medemens mee helpen. De studenten van de VLK (faculteit Bio-ingenieurswetenschappen) roepen alle UGent'ers op om massaal bloed te komen geven tijdens de Bloedserieus-actie.

Elke vrijwillige donor krijgt alvast een sponsorpakketje en een toegangskaart voor de spetterende Bloedserieusfuif ( op 3 december in de Vooruit). Bovendien is Pat Krimson dit jaar peter van de Bloedserieus-actie en zal hij ook komen draaien op de fuif.

Waar en wanneer kan ik bloed geven?

Bloedserieus loopt aan de UGent van 23 tot 26 november, op de volgende locaties:

  • 23 november - studentenhuis De Therminal, van 15.30 tot 20.30 uur.
  • 24 november - campus Ledeganck, van 11 tot 16.30 uur.
  • 25 november - faculteit Bio-ingenieurswetenschappen (Coupure Links), van 10 tot 17 uur.
  • 26 november - faculteit Economie en Bedrijfskunde (Tweekerkenstraat), van 10 tot 16 uur.

Kom ik in aanmerking om bloed te geven?

Indien je in goede gezondheid verkeert en geen risicogedrag voor HIV vertoont, dan is de kans groot dat je in aanmerking komt als bloeddonor. Samen met een Rode Kruis-medewerker wordt voorafgaand een medische vragenlijst ingevuld. Om je te beschermen worden je hartritme en bloeddruk nagegaan. Meer info vind je in de brochures van het Rode Kruis.

Meer info op www.boerekot.be.