Peeters & Pichal zijn op zoek naar de schokkendste weg van Vlaanderen: een weg met verzakkingen, putten, hobbels en bobbels. Kortom: een weg waar je volledig door elkaar geschud wordt, wanneer je er met de wagen over rijdt.
Het Leuvense bedrijf LMS International heeft de nodige meetapparatuur in de Radio1-auto geïnstalleerd. Reporter Patrick Cobbaert doorkruist het land met deze wagen, en laat zich vrijwillig door elkaar elkaar schudden. Op zoek naar de grootste schokken.
1 OKTOBER 2009:
De Veldstraat in Dendermonde. (suggestie van luisteraar Lucienne Colpaert). Patrick heeft een gemiddelde van 78,8 dba gemeten, met een piek van 5G en een gemiddelde van 2G.
5 OKTOBER 2009:
Patrick Cobbaert gaat opnieuw op stap.
7 OKTOBER 2009:
Patrick is bijna vergroeid met zijn auto. Zoveel schokkende wegen heeft hij te ontdekken. Ook vandaag weer doorkruist hij het land.
12 OKTOBER 2009:
Tijd voor een volgende schokkende meting.
14 OKTOBER 2009:
Patrick Cobbaert weet ondertussen met welke 10 Vlaamse wegen het het ergste gesteld is. Welke van de 10 maken het meeste kans? Hieronder vind je de shortlist.
15 OKTOBER 2009:
Gisteren maakte reporter Patrick Cobbaert bekend met welke 10 Vlaamse wegen het het ergste gesteld is. (zie het lijstje hieronder!) Peeters & Pichal hopen de 'slechtste' van die 10 heraangelegd te krijgen. Hoe snel zal de burgemeester van dat dorp of die stad er werk van maken?
En Anne Beeldens van het Opzoekingscentrum Wegenbouw Brussel is te gast bij Annemie en Sven. Ze doceert wegenbouwkunde aan de KU Leuven.
En de winnaar? De weg tussen de twee gemeenten Lennik en Dilbeek werd uitgeroepen tot ‘De Schokkendste Weg van Vlaanderen’. De Scheestraat in Lennik die overgaat in de Galgestraat in Dilbeek bleek niet alleen een ontzettend slechte weg te zijn, het is ook nog eens een merkwaardige weg waarbij de ene kant van de straat bij Lennik en de andere bij Dilbeek hoort.
audio
Welke tien wegen maken het meeste kans? (14/10/09)
Een nieuwe meting (12/10/09)
De volgende meting (07/10/09)
Patrick Cobbaert op pad (05/10/09)
Video
De schokkendste weg van Vlaanderen
Patrick Cobbaert opnieuw op pad.
Peeters & Pichal in Volt